Powrót Terminal 7

Rok
2009
Album / projekt
Dark Eyes
Wytwórnia
ECM
Komentarz

Terminal 7, rękopis zapisany ołówkiem na 4-stronicowym białym arkuszu papieru nutowego (PWM−12) o wymiarach 210×294 mm. Tytuł Terminal 7 i podpis kompozytora T. Stańko w prawym górnym rogu rozpoczynają drugą stronę ponad tekstem muzycznym. Zapis trzygłosowy, w pierwszym takcie wpisane dwa razy: ostinato w środkowym i niższym głosie (dwa górne głosy w kluczach wiolinowych, dolny w basowym). Druga strona zapisana z opuszczeniem 4, 8 i 12 pięciolinii, utwór kontynuowany w pierwszym systemie na 3 stronie, na końcu którego kompozytor wpisał Fine. Na pierwszej stronie – tytułowej wypisano: Terminal 7 w. nowa oraz podpis: T. Stańko . Czwarta strona jest pusta. Nie ma żadnych skreśleń, ani poprawek w zapisie nutowym. Utwór został włączony do ścieżki dźwiękowej popularnego amerykańskiego serialu stworzonego przez Alexa Gansa i Howarda Gordona pt. Homeland, 2011.

Utwór skomponowany w/przed październikiem 2009. Wydany na albumie Dark Eyes, ECM Records GmbH 2009. Własność Anny Stańko, Publishing ECM Records GmbH, rękopis przechowywany w Fundacji im. Tomasza Stańko w Warszawie.

Do transkrypcji w PDF:

– przeniesiono strzałkę w najniższej pięciolinii w systemie pod pięciolinię z uwagi na ograniczenia programu do notacji muzycznej.

Kompozytor
Tomasz Stańko
Uczestnicy
Tomasz Stańko, Alexi Tuomarila, Jakob Bro, Anders Christensen, Olavi Louhivuori
Tagi
autograf, Homeland, ścieżka dźwiękowa, serial
Licencja
CC BY