Tomasz Stańko.Archive

W ramach programu MKiDN „Kultura cyfrowa” Platforma Tomasz Stańko Archives archive.tomaszstanko.com została wzbogacona o nowe kompozycje i archiwalne fotografie. Jej nowa odsłona odbyła się w grudniu zeszłego roku.. W ten sposób Fundacja im. Tomasza Stańko zakończyła świętowanie 80. rocznicy urodzin wybitnego trębacza i kompozytora, które trwało przez cały 2022 rok.

Uruchomiona pod koniec 2020 roku platforma Tomasz Stańko Archives została właśnie wzbogacona o 13 kompozycji z różnych okresów twórczości artysty. Użytkownicy mogą obecnie znaleźć tam już 58 oryginalnych partytur, stanowiących część kolekcji Fundacji jego imienia.

Materiały zostały zdigitalizowane i udostępnione w formie oryginalnych zapisów nutowych i ich wiernych transkrypcji przeniesionych do notacji muzycznej. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wybór rękopisów jest udostępniany bezpłatnie do celów edukacyjnych i naukowych.

W nowej odsłonie użytkownicy platformy mogą obejrzeć także 14 rzadkich, archiwalnych fotografii dokumentujących życie prywatne i artystyczne Tomasza Stańko w latach 70., 80. i 90. W sekcji Kolekcja można obejrzeć też trąbki, na których grał artysta.

___

Projekt finansowany w ramach programu Kultura cyfrowa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Tytuł zadania: Tomasz Stańko. Archive. Digitalizacja i udostępnienie kolekcji rękopisów partytur i archiwalnych fotografii.
Wartość finansowania: 67 000 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. Tomasz Stańko. Archive. Digitalizacja i udostępnienie kolekcji rękopisów partytur i archiwalnych fotografii.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.   Tomasz Stańko. Archive. Digitalizacja i udostępnienie kolekcji rękopisów partytur i archiwalnych fotografii.